Wielkowymiarowe wyświetlacze HD i UHD z wyraźną, czystą jakością dźwięku stały się popularne w salach lekcyjnych, szpitalach, audytoriach, na lotniskach, w atrium i innych miejscach. Ekrany są wykorzystywane do wyświetlania rozrywki, informacji i wskazywania drogi w coraz bardziej dynamiczny sposób i przy coraz większym zapotrzebowaniu na przepustowość. Tradycyjnie sygnały AV wymagały okablowania o dużej średnicy. Przejście na infrastrukturę opartą na sieci Ethernet, taką jak SDVoE lub HDBase-T, otwiera możliwość integracji systemów AV z szerokopasmowymi sieciami danych w budynku, a jednocześnie pozwala wykorzystać elastyczność i łatwość użycia okablowania strukturalnego.
Decyzje biznesowe
Wielkogabarytowe wyświetlacze wizualne o wysokiej rozdzielczości wraz z najwyższej jakości dźwiękiem okazują się nieocenione w wielu rodzajach firm i miejsc. Placówki edukacyjne, zarówno szkolnictwa średniego, jak i wyższego, stanowią jeden z największych i tradycyjnych rynków dla wdrożeń systemów AV. Rosnącym rynkiem są również placówki służby zdrowia i szpitale (zwłaszcza sale operacyjne, gdzie do celów szkoleniowych i współpracy wykorzystuje się specjalistyczny monitoring i transmisję wideo przez sieć IP). W związku z ciągłym rozwojem technologii firmy, placówki edukacyjne i służby zdrowia planujące infrastrukturę IT muszą mieć pewność, że ich rozwiązania są elastyczne, można je modernizować i łatwo nimi zarządzać.
Najważniejsze cechy rozwiązania
Okablowanie strukturalne jest bardziej opłacalne przy większych odległościach niż dedykowane kable AV o dużym przekroju.
Okablowanie skrętkowe jest lżejsze, łatwiejsze do przeprowadzenia w kanałach kablowych i umożliwia przesyłanie sygnału 4K UHD na znacznie większe odległości niż w przypadku kabli HDMI lub DisplayPort. Jest to łatwa w użyciu technologia, którą zna większość personelu technicznego i informatycznego.
Podłączenie infrastruktury AV przez sieć Ethernet ułatwia konwergencję z innymi systemami opartymi na protokole IP, takimi jak rozwiązania dla inteligentnych budynków, w celu scentralizowanego sterowania i zarządzania energią.
Dobrze zaplanowany system okablowania strukturalnego z łatwością dostosuje się do nowego sprzętu. Zgodność wsteczna okablowania kategorii oznacza, że kabel Cat6A zainstalowany pierwotnie do obsługi sieci gigabitowej będzie również obsługiwał systemy 10Gbt/s bez konieczności ponownego okablowania.
Najważniejsze cechy produktów
Rozwiązania okablowania strukturalnego Molex Connected Enterprise Solutions cieszą się uznaniem ze względu na wysoką wydajność, trwałość i innowacyjność. Nasze miedziane rozwiązania PowerCat zostały zaprojektowane z myślą o obsłudze sieci 10 Gigabit Ethernet (10GBase-T) i są w pełni gotowe do obsługi nowej generacji PoE o dużej mocy.
Przeznaczone do obsługi szybkich sieci 10GBASE-T i wstecznie kompatybilne z sieciami 10/100/1000BASE-T. Kable są wstępnie zakończone wtyczkami RJ45 i wyposażone w wąskie wtyki na końcach.
Proste i elastyczne podejście do okablowania strefowego zapewnia wiele korzyści. Te wytrzymałe, uniwersalne obudowy strefowe są przeznaczone do umieszczania w nich urządzeń pasywnych i/lub aktywnych. Dostępne są wersje do montażu w suficie i pod podłogą.
Solidny i elastyczny produkt, jakim jest panel krosowy DataGate bez modułów, może być skonfigurowany w celu zapewnienia dokładnej liczby wymaganych portów.
Zaprojektowany do obsługi sieci 10Gb i idealny do zastosowań wymagających dużej przepustowości. Ta wtyczka modułowa jest łatwa do zakończenia i dostępna w konfiguracji prostej kątowej.